logo

+90 216 428 1075

+90 532 545 1438

Acıbadem

Acıbadem Caddesi No:188 D:4

08:00 - 21:00

Haftanın 7 Günü

UKCAT Kursu İstanbul Ankara İzmir Türkiye

ukcat course istanbul turkeyThe UK Clinical Aptitude Test – (UKCAT), İngiltere’de tıp ya da diş okullarına başvuru amaçlı kullanılan bir sınavdır. Bu sınav, ilgili bölümleri okumak için olmazsa olmaz sınavlardan birisidir. UKCAT, akademik başarıyı ölçen bir sınav değildir. Temel yetenek testi kategorisine alabileceğimiz bu sınav, 5 değişik bölümden oluşur. Bu 5 bölümün hepsinden başarılı olmanız için verdiğimiz UKCAT Course ile size destek oluyoruz. Birleşik krallığın tamamında geçerli olan bu sınav ile, tüm okullara kabul alma şansınızı en yüksek seviyeye çıkarırsınız.

Profesyonel ve UKCAT Course tecrübesi bulunan eğitmenlerimiz ile verdiğimiz kurslarda, öğrencilerin en iyi okullara kabul almasını sağlıyoruz. Kuvvetli öğrenci – öğretmen iletişimi ile öğrencilerin sorularına cevap verirken, kısa zamanda ilerleme sağlıyoruz. Yoğun sınav temposuna ayak uydurmalarını, doğru zaman yönetimini öğretiyoruz. Bir çok adayın hayallerini süsleyen İngiltere tıp okullarına burslu gitmelerini istiyoruz. Bu sayede alanında uzman ve kariyer sahibi bireyler yetiştiriyoruz.

UKCAT Course yapısı sınav yapısı sınav formatı nasıldır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi 5 kısımdan oluşan sınavda, 233 soruyu cevaplamak için 2 saat süreniz vardır. Bu sizi korkutmasın çünkü sorular hızlıca cevaplanabilir şekildedir. UKCAT Testi, adayın yakınındaki bir Pearson Vue merkezinde alınan online bir testtir. Adayların sınavlara herhangi bir şey getirmesine izin verilmez. Sınav ekranında, beyaz tahta ve not defteri için kalem bulunan bir işaretleyici kalem veya kağıtla birlikte hesap makinesi bulunur.  Sınav tamamen çoktan seçmeli olup, her bölüm tek seferde çözülmez. Bölüm bölüm ilerlenen sınavda, her bölümün süreleri ve içeriği aşağıda belirtilmiştir. UKCAT course ile tüm bölümler hakkında geniş bir bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Verbal Reasoning UKCAT Course

Adayların yazılı bilgiye ilişkin mantıksal düşünme ve mantıklı bir sonuca varma becerilerini değerlendirir. Adaya 22 okuma metni ve 44 soru verilir.

Decision Making UKCAT Course

Yeni Decision Making Testi, bir karar veya sonuca ulaşmak, bağımsız değişkenleri değerlendirmek ve istatistiksel bilgileri analiz etmek için mantık uygulama becerisini test eder. Adaya, metin, çizelgeler, tablolar, grafikler veya diyagramlarla ilişkili 29 maddeyi cevaplamak için 32 dakika verilir.

Quantitative Reasoning UKCAT Course

Adayların sayısal problemleri çözme becerilerini değerlendirir. Adaya 25 dakika, 9 tablo, grafikler, grafikler vs. verilir. Toplam soru sayısı 36dır.

Abstract Reasoning UKCAT Course

Adayların, yakınsak ve farklı düşünceyle ilişkilerden bilgi çıkarma yeteneğini değerlendirir. Adaya şekil setleri ile ilgili 55 soruyu cevaplamak için 14 dakika verilir. Situational Judgement testi, yukarıdaki testlere göre farklı bir test türüdür:

Situational Judgement UKCAT Course

Adayların durumlardaki cevaplarını ve tıbbi etiği kavrayışlarını ölçer. Sınavın bu bölümü, 20 senaryo ile ilgili 69 soru içerir ve 27 dakika uzunluğundadır.

Bu zorlu maratonda öğrencilerimize her türlü desteği vermek konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Ferah bir ortamda ve başarısını kanıtlanmış eğitmenlerimiz ile sağladığımız kurslar ile başarıya giden yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Zaman yönetimi ve konu bilgisi dahil olmak üzere verdiğimiz destek ile başarıyı arttırıyoruz. Sınav ile ilgili her türlü kısa yol ve ipucunu öğretip, kısa sürede sınavı başarı ile tamamlamanızı hedefliyoruz.

Rakiplerimize kıyasla, her alanda uzmanlaşmış eğitmenler ile çalışıyoruz. Bu sayede hem bilgi birikimi hem de tecrübe yaratıyoruz. Uluslararası seviyede faaliyet gösteren firmamız sayesinde, hem kaliteli bir UKCAT Course hem de başarısını kanıtlamış bir yurt dışı eğitim danışmanlığı alırsınız. Kuvvetli referanslarımız için bize ulaşabilir ya da okulunuzda bizi tercih eden arkadaşlarınıza soru sorabilirsiniz. Sınav hakkında daha detaylı almak isteyen ve sınava kayıt olmak isteyen adaylar resmi sınav sayfasını ziyaret edebilirler. Sınav hakkında, kayıt dahil tüm yardımı sunuyoruz. Ayrıca BMAT course almak isteyen adaylar BMAT Kursu sayfamızı ziyaret edebilir.

Summary
Review Date
Reviewed Item
UKCAT Test Prep Course Istanbul
Author Rating
51star1star1star1star1star

4 Responses to “UKCAT Kursu İstanbul Ankara İzmir Türkiye”

 • Sinem / Cevapla

  UKCAT denince tecrübeli yer bulmak şart. Brighterprep de alanında tüm derslerde inanılmaz tecrübeli bir kurum. Başından sonuna yurt dışı eğitim danışmanlığı dahil profesyonel yardım almak isterseniz sonuna kadar tavsiye ederim.


 • Sezin / Cevapla

  Sizin kadar bu işi iyi yapan olmayabilir.


 • Aylin / Cevapla

  UKCAT özel ders için tavsiye ederim.


 • Aylin / Cevapla

  Kesinlikle tavsiye edeceğim bir kurum. UKCAT Online Tuition aldım, arada da özel ders aldım ve gerçek anlamda fayda gördüm.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile belirtilmiştir.